Obsah článku
Rozhodli jste se požádat o půjčku? V takovém případě byste se měli vyvarovat chyb, kterých se dopouští nejeden žadatel. V současné době se žádá o půjčky doslova denně. Lidé potřebují peníze na bydlení, potřebují peníze v posledním týdnu do výplaty, také potřebují peníze ve chvíli, kdy se jim pokazí automobil a kdy musí zaplatit jeho nemalou opravu. V případě, že patříte k lidem, jež si potřebují půjčit, i vy se můžete dopustit chyb, na které posléze můžete doplatit. Abyste se jim vyvarovali, pojďme si je definovat.
Ještě je však třeba zmínit, že dnes se žádá hlavně o nebankovní půjčky. O bankovní půjčky už zájem není tak velký jako kdysi. Důvodem je rychlost nebankovních půjček. Zejména rychlé půjčky online slibují rychlé schválení půjčky, a ještě rychlejší připsání peněz na bankovní konto. Třeba taková Radzva půjčka – ta připisuje peníze do patnácti minut od schválení úvěru, což je pro žadatele o půjčku velice atraktivní.
Vraťme se však k chybám, kterých se žadatelé o půjčku dopouští.
Nepročtou si dostatečně smlouvu
Největší chybou je to, když si žadatelé o půjčku nepročtou smlouvu. Většinou touží po penězích, chtějí je ihned, a tak čtení smlouvy značně odbydou. To se jim však může vymstít. V textu pod čarou, s hvězdičkou nebo třeba v textu, který je napsaný malým písmem, se může ukrývat hromada nesrovnalostí a kliček, jež mohou vést k vysokým sankcím a pokutám.
Nezeptají se, když něčemu nerozumí
Další velkou chybou, které se dopouští žadatelé o půjčku, je to, že se nezeptají, když něčemu nerozumí. Žádný člověk však nerozumí všemu, je dobré se zeptat. Žadatelé o půjčku by rozhodně neměli podepisovat smlouvu, pokud něčemu nerozumí. Opět by se jim to mohlo vymstít.
Neinformují se o úrocích
Někteří poskytovatelé půjček jdou na to chytře – záměrně nezmíní výši úroků. Žadatelé by se však na úroky měli zeptat, přece jen musí vědět, kolik zaplatí navíc. Jenže někteří se na úroky zcela zapomenou zeptat a později se diví výši úroků, která se s půjčkou pojí.